Autorstwa Davida Webera i Steve’a White’a. Jest to powieść militarnej science fiction, która opowiada o wojnie pomiędzy Federacją Świata a Imperium Lewiatana.

Książka została wydana w 1995 roku przez Baen Books i jest pierwszym tomem serii “Przebudzenie Lewiatana”.

Ekspansja Tom 1: Przebudzenie Lewiatana

“Przebudzenie Lewiatana Ekspansja Tom 1” to pierwszy tom trylogii Ekspansja autorstwa Jamesa S.A. Corey’ego. Trylogia Ekspansja skupia się na historii kolonizacji Marsa i jest napisana w formie pamiętników kapitana Jamesa Holdena.

“Ekspansja Tom 1: Przebudzenie Lewiatana” rozpoczyna się w momencie, gdy statek kosmiczny “Cerberus” zostaje zniszczony przez tajemniczą broń. Kapitan James Holden i jego załoga są świadkami tej tragedii i postanawiają dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za śmierć członków załogi “Cerberus”. W tym celu wyruszają na Marsa, gdzie spotykają się z przedstawicielami korporacji, którzy są podejrzewani o zamach.

Przebudzenie Lewiatana: Ekspansja Tom 1

Wojna. Śmierć. Zniszczenie. To wszystko czekało na świat, kiedy przebudził się Lewiatan. Był to potwór ogromnych rozmiarów, który niszczył wszystko, co stawało mu na drodze. Ludzie próbowali go powstrzymać, ale nic nie mogło go zatrzymać. Wkrótce cały świat został zniszczony przez Lewiatana.

Ekspansja: Przebudzenie Lewiatana Tom 1

  1. Przebudzenie Lewiatana jest pierwszym tomem serii Ekspansja autorstwa Jamesa S. A. Corey’ego. Jest to powieść science fiction, która opowiada historię kolonizacji Marsa i jego ekspansji w kosmos.
  2. Powieść rozpoczyna się w momencie, gdy Zjednoczone Królestwo Wspólnoty Narodów ogłasza swoją decyzję o kolonizacji Marsa. Akcja skupia się na grupie bohaterów, którzy muszą poradzić sobie z nowymi wyzwaniami i niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą ekspansja.
  3. Przebudzenie Lewiatana jest pierwszym tomem serii Ekspansja, która liczy obecnie sześć części. Kolejne tomy to: Droga do Nowego Jorku, Bitwa o Tytan, Zmiana Biegów, Głowa w Chmurach oraz Zimna Wojna.
  4. Ekspansja: Przebudzenie Lewiatana to powieść science fiction, która interesująco przedstawia kolonizację Marsa i ekspansję w kosmos. Jeśli lubisz takie tematy, to na pewno sięgniesz po kolejne tomy tej serii.